2022 La Conner Rowing / Paddle Race

Saturday, February 5, 2022

Registered Athletes: 99

Category First Name Last Name Team/Club City
La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Ralph Allen Seattle
FSK (Fast Sea Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Gerardo Andaluz Blaine
OC-2 (Outrigger Canoe Double) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race David Anderson Lake Union Rowing Club Seattle
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Vaughn Balchunas Bellingham
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Greg Bawden Duvall
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race David Bentz Seattle
La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Rebecca Berger Port Hadlock
1x-OWI (Open Water shell < 19’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Ricki-Ellen Brooke Rat Island Rowing and Sculling Club Port Townsend
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race Derek Buse Bellingham
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Kimo Cantrell TeamCowboy's Underwood
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Rob Casey Salmon Bay Paddle SeattleS
1x-OWI (Open Water shell < 19’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Constance Ciarleglio RRC Renton
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Paul Clement Whatcom Paddlers Bellingham
FSK (Fast Sea Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Traci Cole Sound Rowers Kenmore
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Toby Cooper Eastsound
1x-OWIII (Open Water shell > 24’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Ken Deem Foss Rowers Tacoma
SUP-14’ (board >12’6" and <= 14’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Carl Delica What's Sup Seattle
1x-OWII (Open Water shell, 19-21’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race a denny oak harbor
1x-Flatwater (Flat water racing single) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race David Deschenes Bellingham
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Reivers Dustin Bellingham
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Jonas Ecker Bellingham
SK (Sea Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Andrew Ellsberry Renton
SUP-14’ (board >12’6" and <= 14’) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race Brandon Falk Camano Island
SUP-14’ (board >12’6" and <= 14’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Brown Fihaki Renton
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Brian Flannelly BBOP Bellingham
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race Matthew Geiger Bellingham
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Greg Gilda SEATTLE
1x-OWIII (Open Water shell > 24’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Lucie Gilda Seattle
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Gavin Godfrey SPOCC Seattle
1x-OWII (Open Water shell, 19-21’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Janna Gross Snohomish
FSK (Fast Sea Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Tenar Hall Eastsound
OC-2 (Outrigger Canoe Double) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Michael Hammer Bellingham
SK (Sea Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Jon Harwood Aberdeen
1x-OWIII (Open Water shell > 24’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Carson Hayes Lake Washington RC Seattle
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Darian Hildreth Friday Harbor
2x-OW (Open Water double) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Peter Hirtle Lake Forest Park
FSK (Fast Sea Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race John Holtman Unat Rowing Club La Conner
La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race duncan howat Bellingham wa
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Joseph Hugo None Bellingham
2x-OW (Open Water double) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Kelly Johnson Lake WA Rowing Club Seattle
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Donald Kiesling Hood River
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Egor Klevak Crazy Ivan Seattle
1x-OWII (Open Water shell, 19-21’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Linda Knapp Seattle
1x-OWI (Open Water shell < 19’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Kirk Knight Kenmore
FSK (Fast Sea Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race David Kostelac Port Orchard
Pedal-boat La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Michael Lampi Sound Rowers Bellevue
La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Michael Lee Lee/Lipp BELLINGHAM
1x-OWIII (Open Water shell > 24’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race HOWARD LEE Lwrc SEATTLE
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race Gregorio Mares Daddy Castle Rock
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Dan Mayhew Bellingham
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Gavin McWilliams Bellingham
La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Ivan Medvedev Shoreline
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race John Mooney Eugene
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race David Mooney Bend Oregon outrigger McMinnville
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Dennis Mowry Bellingham
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race Peter Newton Bellevue
FSK (Fast Sea Kayak) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race tatum nolan BELLINGHAM
SUP-14’ (board >12’6" and <= 14’) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race Harry Oesterreicher SEATTLE
SUP-14’ (board >12’6" and <= 14’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Nick Papa Seattle
OC-2 (Outrigger Canoe Double) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Jason Park Since Ever Since - KaiWaaStrong Oak Harbor
Other La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Robin H. Pestarino OARS Racing Team Anacortes
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Michael Peterson Gig Harbor Canoe Kayak Racing Team (GHCKRT) Gig Harbor
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Kyle Peterson Gig Harbor Canoe Kayak Racing Team (GHCKRT) Gig Harbor
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race neil plume Anacortes
SUP-14’ (board >12’6" and <= 14’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Joshua Proctor Lake Washington Paddling Club Kirkland
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Erica Quam Whatcom Paddlers Bellingham
SUP-14’ (board >12’6" and <= 14’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Holly Rasmussen Port Townsend
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Paul Reavley Bellingham
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race Kimberly Reeves Bellingham
SUP-12’6" (Stand Up Paddleboard, stock) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race Andrea Riley Anacortes
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Jeremy Roberts Ultimate Warrior Bellingham
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race Amanda Roberts Ultimate Warrior Bellingham
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Lance Romo Bellingham Bay Outrigger Paddlers Bellingham
1x-OWII (Open Water shell, 19-21’) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race francine rose chimacum
2x-OW (Open Water double) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Elyse Rowe Seattle
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Ian Sawyer BELLINGHAM
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race sonia schuemann The Dalles
Prone-UL (board > 14’, rudder allowed) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Michael Schutzler Seattle
HPK-2 (Double HPK) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Abby Scoggins Ethan Odegaard Bham
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Aaron Small Camano Island
SUP-14’ (board >12’6" and <= 14’) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race Steve Small Camano Island
1x-OWI (Open Water shell < 19’) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race EricP Sorensen Pullman
1x-OWIII (Open Water shell > 24’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Rod Sternagel Olympia
SUP-14’ (board >12’6" and <= 14’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Ivan Storck Ballard Elks Paddle Club Seattle
SUP-14’ (board >12’6" and <= 14’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Theodore Sweeney Ballard Elks Paddle Club Seattle
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Ana Swetish Bellingham
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race Tom Swetish Bellingham
La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Tory Taylor Seattle
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race Henry TePaske BELLINGHAM
SUP-14’ (board >12’6" and <= 14’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Adam Tischler Ballard Elks Paddle Club Seattle
OC-2 (Outrigger Canoe Double) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Julie Van Dooren Bellingham
SUP-14’ (board >12’6" and <= 14’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Lindsey Virdeh Ballard Elks Paddle Club Shoreline
La Conner - Row/Paddle - 3 Mile Race Carrie W Mukilteo
1x-OWI (Open Water shell < 19’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Michael Walsh Renton Rowing Renton
1x-OWII (Open Water shell, 19-21’) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Linda Ward Rat Island Port Townsend
HPK (High Performance Kayak) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Denise Weeks Bellingham
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Beau Whitehead Kikaha Bellingham
OC-2 (Outrigger Canoe Double) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Ernie Wong Seattle
OC-1 (Outrigger Canoe Single) La Conner - Row/Paddle - 7 Mile Race Mignon Fontenelle Seattle
For support, please email: support@pacificmultisports.com